شرکت الحمرا

یکی از شرکت های تحت پوشش مجموعه گروه های یثربی شرکت مهندس قلمرو دانش ایرانیان با برند تولید کالاهای دخانی به نام الحمرا می باشد.
الحمرا تولید کننده تنباکوی معسل در طعم های مختلف و از بهترین و مرغوبترین توتون و مواد اولیه که مورد تایید وزارت بهداشت هست تهیه  و با ذائقه ی مصرف کننده در بسته بندی ها ی مدرن و کاملا بهداشتی تولید و در اختیار مصرف کنندگان قرار میگیرد.

توتون:                                                                                                                                           
توتون یکی از مهمترین اعضای تشکیل دهنده تنباکو معسل (میوه ای) می باشد که در مناطق شمال کشور از جمله گرگان، گیلان، مازندران کشت میشود و توتون های معروف که در ایران کشت میشود عبارتند از ویرجینیا، بارلی، باسمه و ... هستند که پر مصرف ترین آنها ویرجینیا  می باشدکه در تولید تنباکوی معسل و ترکیب خرمن سیگار مورد مصرف دارد.

تنباکو:
تنباکو از دانه های ریز که به زمین کشت می شود می روید و برگ های بزرگ و پهنی دارد.  این  دانه های ریز با توجه به مناطق مختلف جغرافیای در ایران در طعم های گوناگون رشد میکنند.

 

 

تنباکو در دو نوع در ایران معروف می باشد
1. تنباکوی تند
به تنباکو هایی گفته میشودکه از نظر نیکوتین ، قند و روغن درصد آن از دیگر تنباکوها بیشتر است از جمله تنباکو ی خوانسار، زرد طلایی گلپایگان (استان اصفهان) ، تنباکو ی برازجان در (استان فارس) که در این میان تنباکو ی خوانسار بیشترین مصرف در ایران را دارد و تنباکوی زرد طلایی به دلیل ذایقه آن (تند بودنش) در بین کشور های عربی طرفدار بیشتری دارد و این محصول صادر میگردد.
تنباکوی کردستان مهاباد به دلیل کشت کم در مناطق خودشان کشت و مصرف میگردد و جزء بهترین نوع تنباکو در ایران می باشد.
2. تنباکوی شیرین
تنباکوی ملایم می باشد که از نظر نیکوتین درصد آن پایین هست و در مناطق استان خراسان (آرداک) و در مناطق کاشان و اصفهان وجنوب ایران کشت  میگردد.


فرق توتون و تنباکو:
1. توتون: برگهای بزرگ تشکیل می شود به طور معمول پانزده تا نیم متری رشد میکند که دارای شیرینی و چسبندگی دارد و برگها از وزنی سبک و نازک می باشد.
2. تنباکو: دارای برگ های بزرگ و و پهن تر از توتون دارد و دارای برگ های ضخیم و برگ های بزرگ دارد و از نظر ساقه چوب کلفت و دارای نیکوتین بیشتری نسبت به توتون دارد و مصارف آن در قلیان های سنتی می باشد.

- توتون گیاهی هست که برگهای پهنی دارد که در اصل در آمریکا ی شمالی و جنوبی رشد می کرد و امروزه در سراسر جهان کشت می شود، به برگهای خشک و بریده شده گیاه توتون یا تنباکو می گویند. مصرف اصل این گیاه تدخین دود حاصل از سوزاندن برگهای خشک آن است دارای نیکوتین می باشد. این برگ با پیچیدن آن در کاغذ یا پیچیدن برگهای برش نخورده دور هم بصورت سیگار، برگ سیگار تولید می شود.

در اواخر قرن پانزدهم میلادی کریستف کلمب قاره آمریکا را کشف کرد و استعمال تنباکو را از سرخ پوستان آموخت، از نظر سرخپوستان تنباکو گیاهی مقدس بود و آنها را با ارواح ارتباط میداد. تنباکو به اقتصاد آمریکا کمک شایانی کرد و به اروپا و سپس دیگر نقاط جهان راه یافت.
این کالا یکی از کالای با ارزش در اقتصاد کشور هایی چون کوبا ، هند ،چین و ایالات متحد آمریکا است.
محبوبیت این کالا پس از رفتن  اروپایی ها به آمریکا باعث رونق اقتصادی مناطق جنوبی داخلی آمریکا داد و به علت تقاضا نیروی کار، تولید سیگار رونق گرفت این محصول جدید باعث رشد شرکت های ذی نفع در صنایع تنباکو شد.
بیش از 70 نوع گیاه توتون و تنباکو در خانواده نیکوتیانا وجود دارد. کلمه نیکوتیانا (نیکوتین) به افتخار ژان نیکوت سفیر فرانسه در پرتقال که در سال 1559 این ماده را به عنوان یک دارو به دربار کاترین ده یدچی فرستاد بر این ماده نام گذاری شد.

مصرف توتون و تنباکوتوسط 1/1 میلیاردنفر تجربه شده است، یعنی تقریبا 1.3 جمعیت بالغ زمین .
سازمان بهداشت جهانی
who)) اعلام کرد تنباکو بیشترین علت مرگ 4.5 میلیون نفر در سال است.
میزان مصرف تنباکو و توتون در کشور های توسعه یافته  بدون تغییر مانده یا کاهش داشته است.
اما در کشورهای در حال توسعه مانند ایران در حال افزایش است.

 

الحمرا، تنباکو و توتون معسل

مشاهده وب سایت

Direct link
درخواست مـــــشاوره

آدرس
تهران، میدان هفت تیر، خیابان مفتح شمالی،
نبش کوچه آرام، پلاک ۳۴۹، ساختمان یثربی
کد پستی: ۱۵۷۵۷۳۳۱۱۴

تلفن تماس
خط ویژه: ۴۲۱۹۰-۰۲۱