تأمین مواد اولیه صنایع غذایی و لبنیات

صنایع غذایی Food industry به علوم و صنایعی اطلاق می شود که طی آن مواد خام غذایی اعم از گیاهی و حیوانی، تولید، برداشت و فرآوری شده، برای مصرف آماده می‌گردد. غذا شاید نخستین چیزی باشد که انسان از طبیعت گرفته ‌است. در دو کفه هم وزن ترازوی مرگ و زندگی این غذاست که وزنه آن در هر کفه‌ای، تعیین‌کننده اهمیت آن کفه است. این کالای استراتژیک، حرف اول قرن حاضر است. اگر در قرن گذشته، نفت عامل برتری کشوری بر سایرین بود اما، امروزه تئوری پردازان بزرگ جهان کشور صاحب غذا را ابرقدرت پیروز می‌دانند. این کالای استراتژیک نیاز به روش‌های نوین تولید دارد. در تعریفی دیگر صنایع غذایى به مجموعه‌‏اى از علوم و فنون اطلاق می شود که کیفیت فیزیکى، شیمیایى و بیولوژیکى محصولات کشاورزى اعم از گیاهى و دامى را از لحاظ تبدیل و نگهدارى مورد توجه قرار داده و امر جمع‏ آورى، عمل ‏آورى، تبدیل، تکمیل و نگهدارى و حمل و نقل این محصولات را مورد بررسى قرار می دهد. فارغ التحصیلان رشته مهندسی علوم و صنایع غذایی پس از پایان تحصیلات، بسته به توانایی های فردی و علمی خود، می توانند مسئولیت‌های متفاوتی نظیر: مدیریت تولید کارخانجات و مسئولین فنی، مسئولیت آزمایشگاهها، انجام فعالیت های تحقیقاتی برای بهبود کیفیت تولیدات غذایی، ساخت محصولات جدید، افزایش تولید، کاهش ضایعات، بسته بندی و … ارائه مشاوره علمی به واحدهای تولیدی و فعالیت های دیگر را بر عهده گیرند.

 

 

امروزه سازمان ها با چالش های بسیاری؛ ازجمله رقابت با سایرین به منظور حفظ مشتریان فعلی و جذب مشتریان جدید و بازارهای جدید مواجه هستند. یکی از مهمترین استراتژی های مهم موفقیت برای شرکت ها، توسعه محصول جدید می باشد. از مهمترین صنایع که در آن توسعه محصولات جدید بسیار اهمیت دارد صنعت مواد غذایی است. اگر چه مقالات متعددی در مورد توسعه محصول جدید وجود دارند که به بررسی لزوم مطالعه ی فرآیندهای توسعه ی محصول جدید، عوامل موفقیت یا شکست آن و مدیریت پروژه آن متمرکز شده اند. با این وجود تحقیقات بسیار محدودی در زمینه توسعه محصولات جدید در صنایع غذایی صورت پذیرفته است. هدف کلی این مقاله مطالعه ی عوامل تاثیرگذار بر موفقیت توسعه محصول در صنعت غذایی است. سپس در قالب یک مدل مفهومی این عوامل و روابط بین آنها ارائه و تحلیل شده اند. نتایج نشان می دهد که عواملی مانند ایجاد واحد صدای مشتری، مشارکت تامین کنندگان،کاهش زمان ارسال به بازار، پویش فعالیت های رقبا، مکانیزم های محافظت از نوآوری، تولید محصولات متمایز و مشارکت مشتریان بعنوان فاکتورهای موفقیت در توسعه محصول جدید در صنایع غذایی نقش موثری ایفا می نمایند.
شیر و فرآورده های حاصل از آن مانند: ماست، پنیر و... نقش اساسی در تغذیه و سلامت افراد جامعه داشته و همه افراد در هر سنی که باشند نیاز اساسی به این ماده غذایی و فرآورده های حاصل از آن دارند. بدین علت سلامت شیر و محصولات حاصل از آن امری بسیار ضروری و مهم است.
امروزه با توجه به رشد صنعت و فن آوری های جدید تولید و توزیع این محصولات نیز دستخوش دگرگونی شده است.اکنون ما شاهد استفاده از تکنولوژی های جدید و بهره گیری از دانش فنی در همه مراحل تولید و توزیع شیر هستیم.

 

 

صاحبان کارخانجات لبنی با استفاده از دستگاه های پیشرفته و مدرن و بهره گیری از متخصصان فهیم خود اهتمام جدی در ارائه بهترین و سالمترین محصولات  به مصرف کنندگان دارند و مصرف کنندگان میتوانند از محصولاتی کاملا بهداشتی برخوردار باشند.
البته صاحبان صنایع علاوه بر سلامت و بهداشت شیر به نحوه توزیع و استفاده از آن نیز توجه دارند بطوریکه این محصول و فرآورده های مشتق از آن را در بسته بندی های مختلف و مدت ماندگاری متفاوت ارائه می دهند.
بازرگانی تجارت نخبه محب با در نظر گرفتن تمام موارد ذکر شده و با تکیه بر دانش وتجربه چندین ساله خود سعی دارد تا سهمی هر چند ناچیز در تولید و توزیع محصولات غذایی داشته باشد.
این مجموعه بازرگانی با ارج نهادن به تلاش و زحمات صاحبان صنایع و کارخانجات تولید شیر و فرآورده های حاصل از آن، افتخار دارد که از طریق تامین مواد مورد نیاز این صنایع و همچنین تأمین قطعات دستگاه ها و ماشین آلات خط تولید آنها و ارائه مشاوره در تمام مراحل در کنار این عزیزان باشد.

از ديگر زمينه هاي فعاليت شرکت تجارت نخبه محب ارائه دانش فني در جهت بهبود كيفيت وكاهش هزينه هاي توليد با استفاده از روش هاي مناسب در صنايع فرآورده هاي لبني, انواع سس ها آبميوه و نوشابه مي باشد.

 

بازرگاني تجارت نخبه محب مواد اوليه تخصصي خود را از طريق همكاري با نمايندگان رسمي چندين شركت اروپايي كه از بزرگترين توليدكنندگان مواد اوليه و دارنده دانش فني توليد در زمينه هاي مذكور به شمار می آیند، تأمين می نماید و همزمان با واردات مواد اوليه سعي بر انتقال اطلاعات و تكنولوژي مورد نياز و بومي نمودن آن در كشور با توجه به شرايط ويژه توليد و امكانات كارخانجات داخلي دارد.

نظرات شما