لیست مقالات
List of Articles

مقالات صنایع غذایی مقالات تخصصی حوزه بازرگانی مقالات عمومی مقالات حقوقی

ویژگی‏ های توسعه یافتگی و عدم توسعه یافتگی اقتصادی

اين مقاله آموزه هایی برای مطالعة تحلیلی و منتقدانة مبانی فرهنگی و تاثیر آن بر رشد اقتصادی ارائه میدهد. هدف آن ایجاد یا تقویت توانایی «خوب پرسیدن» و «خالقانه اندیشیدن» و ایجاد حس تعالی و از طریق پرسش در تحلیلگران است. یكی از عوامل موثر در فرایند توسعه اقتصادی شناسایی معضلات و تنگناها و ارائه راه حل برای رفع آنهاست که این امر منوط به گسترش خرد جمعی از طریق تبادل اندیشه و اشتراک دانش، ارائه یافته ها و نظریه های جدید است که با عنايت به گستردگی زمينه‌های علمی و نياز روزافزون نظرات نو در علوم مدیریت و اقتصاد.

بیشتر بخوانیم
ویژگی‏ های توسعه یافتگی و عدم توسعه یافتگی اقتصادی

سیاست های ارزی جدید بانک مرکزی

دیدگاه دکتر محمد حسین ادیب استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان در خصوص سیاست های ارزی جدید بانک مرکزی ایران تا ٣ خرداد فرصت دارد تا برای انطباق با قانون پول شوئی، بگونه ای عمل کند که نهاد ناظر بین المللی یک سال دیگر محدودیت علیه ایران را تعلیق کند. هیچ چیز برای کشور مهم تر از تعلیق ایران برای مدت یک سال دیگر نیست. مهم تربن نشانه پول شوئی در ایران ، قاچاق کالاست ، ۴٠ درصد کالاهائی که در مغازه ها وجود دارد قاچاق است ، هر مغازه داری که کالای قاچاق بفروشد و پول آن را در هر بانکی به حساب خود واریز کند آن بانک ، پول شوئی کرده است.

بیشتر بخوانیم
سیاست های ارزی جدید بانک مرکزی

میزان سرمایه گذاری که در بورس نیاز است چقدر است؟

در اکثر مواقع در بازار بورس با افرادی که در حیطه ی کاری متفاوتی فعالیت دارند مواجه هستیم و این افراد در هنگامی که نام بورس را میشنوند و یا در جایی بحثی از این بازار به وجود می آید ، اغلب این افراد این سوال‏ها را می پرسند که حداقل میزان سرمایه برای ورود به بازار بورس چقدر است؟ و یا اینکه حداقل میزان سرمایه گذاری که در بورس نیاز است چقدر است اگر قصد داشته باشیم که سرمایه گذاری در بورس داشته باشم چه مقدار از سرمایه ام را میتوانم وارد بورس و از آن استفاده نمایم و ….

بیشتر بخوانیم
میزان سرمایه گذاری که در بورس نیاز است چقدر است؟
12345...