مزایای پودر شیر یا شیر خشک

مزایای پودر شیر یا شیر خشک چیست؟

شیر پودر به شکل های مختلفی مانند کل، پاستوریزه، غیر چربی و غیره می آید. این منبع از ویتامین ها و مواد معدنی مانند منیزیم، کلسیم، روی، پتاسیم و فسفر است. بر طبق اطلاعات فاکتور غذائی که توسط کارشناسان ارائه شده است، پودر شیر یا شیر خشک با استخراج آب و چربی از شیر پاستوریزه تولید می شود. در طول فرایند استخراج آب، مواد مغذی مفید مانند اسیدهای آمینه پایدار هستند.

ویتامین ها

پودر شیر یا شیر خشک شامل تعدادی از ویتامین ها مانند A، D، E و K است. بر اساس شورای صادرات لبنیات ، ویتامین A که در پودر شیر یا شیر خشک وجود دارد که برای سیستم ایمنی بدن، سیستم تولید مثل و دید و کمک به رشد و تمایز سلولی مفید است. ویتامین D در پودر شیر یا شیر خشک وجود دارد به روده کمک می کند تا فسفر و کلسیم را جذب کند همچنین به استخوان ها، مفاصل و قلب کمک می کند. ویتامین E در پودر شیر یا شیر خشک وجود دارد آنتی اکسیدان قوی است که محافظت از لیپوپروتئین ها و غشاهای سلولی و همچنین تحریک پاسخ ایمنی بدن شما به بیماری است. ویتامین K در پودر شیر یا شیر خشک وجود دارد برای لخته شدن خون مناسب است.

 

این مطلب مرتبط را حتما بخوانید: چگونه پودر شیر و یا شیر خشک تولید می شود؟

 

پروتئین ها و اسیدهای آمینه

شیر مایع، از آنجا که از پودر شیر حاصل می شود، حاوی آب پنیر، کازئین و پروتئین های دیگر است. پروتئین های سرم شامل ایمونوگلوبولین ها، پروتئاز-پپتون ها، آلفا لاکتوگلوبولین، بتا-لاکتوگلوبولین و کریستال های آلبومین سرم خون می باشند. پودر شیر حاوی اسید های آمینه مانند ایولولین، لوسین، لیزین، متیونین، هیستیدین، فنیل آلانین، ولین، ترئونین و تریپتوفان است که برای سلامتی و ترویج عملکرد کلی بدن ضروری است. شورای صادرات لبنیات گزارش می دهد که اسید های آمینه موجود در پروتئین های پودر شیر، قابل دسترس و قابل هضم هستند.

کربوهیدرات ها

شایع ترین کربوهیدرات در پودر شیر، لاکتوز است. همچنین حاوی گلوکز، الیگوساکاراید ها و گالاکتوز است. شورای صادرات لبنیات ایالات متحده گزارش داده است که لاکتوز از نوع گلوکز و گالاکتوز است که می تواند با جلوگیری از اختلالات دستگاه گوارش و افزایش باکتری های اسید لاکتیک در نوزادان مفید باشد. لاکتوز همچنین می تواند به رژیم های غذایی دیابتی کمک کند زیرا سطح قند خون را افزایش نمی دهد و به آرامی هضم می شود تا گلوکز و فروکتوز. لاکتوز همچنین بدن شما را جذب کلسیم می کند. اگر شما لاکتوز را تحمل نکنید و یا تجربه سختی برای شستن شیر مایع را تجربه کنید، ممکن است مشکل شستشو شیر پودر را نیز داشته باشید، به کمک U.S.

نظرات شما

مقالات مشابه