حبوبات

حبوبات به میوه یا دانه گیاهانی از خانواده Fabaceae  (فاباسیا - باقلاییان) اطلاق می شود. دانه این گیاه ، در درجه اول برای مصرف انسان ، و در مدارج بعدی بعنوان خوراک و علوفه دام ، و کود سبز تقویت کننده خاک کشت می شوند. حبوبات شناخته شده شامل یونجه ، شبدر ، لوبیا ، نخود فرنگی ، نخود ، عدس ، لوپین (باقلامصری) ، کهور ، خرنوب ، دانه سویا ، بادام زمینی و تمبر هندی است. 
حبوبات دارای مقادیر زیادی پروتین، کربوهیدرات، مواد معدنی مانند: آهن، کلسیم، پتاسیم، منیزیم و و ویتامین‌ها خصوصاً ویتامین‌های گروه B بوده و از دیرباز به عنوان منبع غذایی غنی مورد استفاده انسان قرار گرفته است.

 

این مواد غذایی همچنین سرشار از موادی به نام فیتونوترینت‌ها هستند که با بیماری‌های مختلف مقابله می‌کنند و همچنین منبع خوب فولات یا همان ویتامین B9 محسوب می‌شود که در مادران باردار باعث رشد مناسب جنین می‌شود.شاخص گلیسمی این مواد غذایی پایین بوده و برای افراد دیابتی مفید است.

از این گذشته حبوبات دوستدار سلامت قلب می باشد زیرا میزان کلسترول مضر  (LDL)و همچنین میزان تری‌گلیسیرید را کاهش می‌دهد. محققان معتقدند افرادی که می‌خواهند جذب چربی‌های اشباع شده را کاهش دهند می‌توانند حبوباتی مثل لوبیا، عدس را جایگزین گوشت قرمز کنند. در این صورت مصرف 175 میلی‌گرم معادل سه چهارم فنجان حبوبات برای بدن کافی است.

 

مجموعه شرکت های یثربی وارد کننده این سبد کالای ارزشمند غذایی از کشورهای حوزه CIS و دیگر کشورهای صادرکننده بوده و آمادگی مشارکت و همکاری با کلیه فعالان این حوزه را در راستای ایفای نفش مهم در تأمین مایحتاج مردم شریف کشورمان و تأمین مواد اولیه صنایع غذایی دارا می باشد.       

جهت سفارش انواع حبوبات بصورت عمده با شماره 02142190 داخلی 118-109 تماس حاصل فرمایید.

 

مشاهده وب سایت

Direct link
درخواست مـــــشاوره

آدرس
تهران، میدان هفت تیر، خیابان مفتح شمالی،
نبش کوچه آرام، پلاک ۳۴۹، ساختمان یثربی
کد پستی: ۱۵۷۵۷۳۳۱۱۴

تلفن تماس
خط ویژه: ۴۲۱۹۰-۰۲۱