لیست صدور مجوز
Issuing permit

سامانه شناسه کالا

در این سامانه برای هر کالا، شناسنامه‌ای صادر می‌شود که امکان استعلام شناسه کالا را برای سامانه‌ها و افراد مرتبط فراهم می‌کند. به عبارت دیگر، با فعالیت کامل سامانه شناسه کالا، مشخصات هر کالا با تمامی ویژگی‌های آن برای تمامی سازمان‌ها و نهادها به طور یکسان قابل تشخیص است؛ در واقع برای فعالیت‌های تجاری کشور، زبان مشترکی به وجود می‌آید که این امر به نوبه خود موجب مدیریت شناسه‌های کالا در زنجیره تجاری کشور خواهد شد.

مشاهده سامانه
سامانه شناسه کالا

سامانه سازمان غذا و دارو

این سامانه جهت پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر به کمک سازمان های نظارتی و صنایع غذایی لازم ایجاد شده و جهت کاهش دغدغه های تولید کنندگان و تامین کنندگان مواد غذایی می باشد. دریافت پروانه از طریق این سامانه از دیگر برنامه های این سازمان غذا و داروست تا هر کسی بتواند محصول خوب با فرمولاسیون مناسب سلامت ارائه دهد تا با ثبت در این سامانه و حذف بروکراسی‌های اداری با تنوع بیشتر و تمرکز بر ارتقای سلامت محصولات خود در راه اهداف سلامت محور گام بردارند.

مشاهده سامانه
سامانه سازمان غذا و دارو

سامانه سازمان ملی استاندارد

سامانه مذکور به عنوان یک بانک اطلاعاتی تخصصی، زمینه توسعه و فراگیری استانداردها را بیش از پیش فراهم می کند و یکی از مظاهر دسترسی آزاد به اطلاعات به شمار می آید. سامانه سازمان ملی استاندارد به عنوان بانک اطلاعات و مرجع اطلاعات تخصصی، تاریخچه و سوابق، اصلاحات، نسخه های جدید و قدیم، استانداردهای مرتبط و سایر اطلاعات درباره استانداردهای ملی را در اختیار کاربران قرار می دهد.

مشاهده سامانه
سامانه سازمان ملی استاندارد

سامانه حفظ نباتات

مهمترین ویژگی این سامانه بهره گیری از فناوری ساخت در بستر اینترنت می باشد تا بدینوسیله به توان اطلاعات مورد نیاز را در سطح کشور وبصورت لحظه ای در پایگاه داده متمرکز نگهداری شود . باتوجه به تنوع کاربران این سامانه که از سطح مدیران و کارشناسان سازمان حفظ نباتات کشور تا فروشگاه های سم در سطح کشور گسترده می باشد ، جامعیت و سهولت کاربری ویژگی اساسی دیگر این سامانه می باشد.

مشاهده سامانه
سامانه حفظ نباتات

سامانه دامپزشکی (قرنطینه و امنیت زیستی)

قرنطینه و امنیت زیستی سازمان دامپزشکی کشور در راستای گسترش دولت الکترونیک بخش دیگری از خدمات خود را به صورت الکترونیک به بهره برداران ارائه می دهد. از دیگر خدمات سامانه یکپارچه قرنطینه می توان به ارائه تقاضای واردات، تکمیل اطلاعات مربوطه و پیگیری آن، پاسخ درخواست ها و امور مربوط به صادرات و ترانزیت از طریق ادارات کل دامپزشکی استان ها اشاره کرد. با این سامانه دیگر نیازی به ارائه نامه فیزیکی برای دریافت VHIP (مجوز بهداشتی صادرات دامپزشکی) وجود ندارد.

مشاهده سامانه
سامانه دامپزشکی (قرنطینه و امنیت زیستی)

سامانه جامع تجارت ایران

سامانه جامع تجارت ( سامانه يکپارچه سازي و نظارت بر فرآيند تجارت ) همانطور که در نام آن منعکس مي شود دو هدف براي اين سامانه ترسيم شده است. يکي بحث يکپارچه سازي فرآيند تجاري در کشور و ايجاد شفافيت تجاري در کشور است و ديگري بعد نظارتي اين سامانه بر آن زنجيره کلان صادرات و واردات کشور صورت بگيرد. با استفاده از اين سامانه، انجام مبادلات تجاري به سمت مبادي قانوني هدايت خواهد شد و پديده قاچاق کاهش خواهد يافت.

مشاهده سامانه
سامانه جامع تجارت ایران

سامانه مدیریت کالا و خدمات پس از فروش

امکانی در سامانه ی مدیریت کالا و خدمات پس از ترخیص موجود است که انبار بتواند تعیین کند که چه پروانه ی گمرکی و یا چه صاحب کالایی اجازه انتخاب انبار را به عنوان مقصد در گمرک داشته باشند. یعنی با فعال کردن این حالت، صاحب کالا ها باید برای استفاده از شناسه با انبار ارتباط بگیرند و انبار با وارد کردن شماره سریال و یا کدصاحب کالا اجازه استفاده از شناسه را صادر نماید.

مشاهده سامانه
سامانه مدیریت کالا و خدمات پس از فروش

سامانه جامع امور گمرکی

سامانه هوشمند امور گمرکی با بهره گیری از آخرین تکنولوژی های عرصه فناوری اطلاعات و مشاوره های فنی کارشناسان خبره گمرکی طراحی و تولید گردیده است. در این سامانه سعی شده است در عین سادگی با ایجاد گردش اطلاعات و استفاده از هوش مصنوعی به عنوان ابزاری قدرتمند در فرایند تجارت خارجی نقش ایفا نماید. سامانه هوشمند امور گمرکی در کنار سامانه های هوشمند ترانزیت، توزین، کنترل دسترسی، انبار و حواله بارگیری می تواند به طور کامل فرایند ورود و خروج کالا را پوشش دهد.

مشاهده سامانه
سامانه جامع امور گمرکی
1