موتور جستجوگر بازاریابی و SEO

SEM - Search Engine Marketing
موتور جستجوگر بیهنه و موتور جستجوگر بازاریاب
موتور جستجوگر بیهنه میتواند از نظر فهم کمی گیج کننده باشد که آیا واقعا تفاوتی بین آنها هست یا نه؟
این دو گاهی بجای یکدیگر استفاده میشوند و میتواند گاهی مشکل ساز باشد و از این جهت مهم است تفاوت بین آن دو را بدانیم و همچنین این که آنها با هم متفاوت هستند در این پست من قصد دارم بطور واضح به این موضوع بپردازم برطبق سوالات مکرری که راجع به این موضوع از دیگران میشنوم.
غالب ما را در صفحه رایگان SEO که راجع به برنامه مدیریت استراتژی هست و شما را در این امر کمک میکنند را دانلود کنید.
بهینه سازی SEO چیست؟
سئو اساسا جزئ یک دسته بندی بزرگ بنام SEM است (Search Engine Marketing) برطبق عمل گراف گوگل موتور جستجوگر بهینه ساز به پردازش بالاترین تعداد بازدید کننده از وب سایتهای خاص را تضمین میکند و اینکه نتایج سایت از بیشترین بازدیدهای انجام گرفته باز گرفته از این موتور جستجوگر است.
صنعت SEO تغییرات مداوم براساس تغییراتی که در الگوریتم گوگل رخ میده را دارد اما یکی دیگر از جنبه های سئو مانندن در رقابت است.
موتور جسپتجوگری است که وظیفه کمک کردن به موتورهای جستجوگر در حوزه مارکتینگ را دارند مانند سایت یاهو وبینگ در جهت ارتقاء گوگل میباشد.
بازازاریابی با اعنواع موتورهای جستجوگر
استراتژی بازارایابی دو موتور جستجوگر بزرگ
دونع شکل اولیه برای بهرمندی از این نوع موتورهای جستجوگر وجود داری
1.SEO (search engine optimization) - استفاده از تکنیک سئو (بهینه سازی موتور جستجو) میتوان رتبه جستجو را در جستجوی طبیعی کاهش داد.
(کاهش رنکیگ جهانی ) این نوع جستجو جستجوی بدون پرداخت است بسیاری از مردم میدانند که نتایج به دست آمد در سرچ در مقایسه با یک جستجوی طبیعی پرداخت شده است و اغلب به جستجوی طبیعی اهمیت میدهند.
صاحبان وب سایت میتوانند رتبه بندی وب سایت خود را با استفاده از برچسب متا در کد وب سایت با ارائه محتوا مناسب و اتصال به منابع مناسب افزایش دهند.
2. بازریابی جستجوی بهینه شد PPA (pay per action) و پرداخت اطلاعات به ازای هر کیلیک PPC (pay per click)
برای هر عمل موتورهای جستجو پیشنهاد وب سایت شما را در نتیجه جستجو نشان میدهند و زمانی که شما آگهی خود را کلیلک کنید در گوگل هر کلمه پرداخت میشودبرای مثال نتایج جستجوی شما در بالای صفحه یا صفحه ی سمت راست نشان داده میشود (البته این جایگزاری بستگی به عوامل زیادی از جمله کلامات کلیدی و کیفیت خود آگهی بستگی دارد)
گوگل ادسنس (Google Adsense) برنامه های هستند که تبلیغات در مانند فیسبوک را انجام میدهند جستجو در PPC نوع دیگری از بازاریابی است که تبلیغات شما را در نتایج جستجو نمایش میدهد.
گرچه شما برای به دست آوردن مشتری فقط به این دستگاه ها اکتفا نمیکنید قابل به ذکر است که حدود 30% از ترافیکی های کسب کار از جستجو در گوگل است و این خود انگیزی است برای حفظ فهرست این مورد در موتورهای جستجو است. خبر خوب این است که اغلب فعالیتهای بازاریابی به تجزیه و تحلیل گوگل در رتبه بندی صفحات وب کمک میکند. مثلا انجام فعالیت شما در رسانه های اجتماعی social media باعث ظاهر شدن در سایتهای دیگر از طریق مصابحه ها و وبلاگ نویسی مهمان و حتی بودن به عنوان یک منبعه در گوگل در سایت دیگر باعث افزایش دیده شدن شما به شکل چشمگیری میشود. اگرچه شما سعی میکنید این سیستم را اجرا کنید به همان شکل متداول گذشته بویژه این که به سختی کارکرد گوگل باشد به رتبه شما در رنکینگ جهانی آسیب برساند بنابراین قبل از استفاده از استراتژی موتور جستجوگر بازاریاب خود از عملکرد آن مطئن شوید.
وضعیت جستجوی پرداخت شده این است که شما میتوانید وب سایتتان را در یک نقطه برجسته در اولین صفحه در جستجوگر گوگل یا سایر موتورهای جستجوگر ببینید هرچند نشان دادن تنها قسمتی از روند جستجو است شما باید یک آگهی ایجاد کنید که فقط به کلیک منجر نشود بلکه به سمت نتیجه ای که دنبال آن هستید یعنی فروش یا سایر نتایج دلخواه شما پیش رود و اگر شما ندانید که باید چه کار بکنید و فقط افراد کلیک کرد و فروشی اتفاق نیوفتد کلیک نیز به سرعت جمع شده و پول از دست شما رفته است.
مثلا اگر برای هر کلیک هزینه 50 سنتی در نظر گرفته شود و در روز 100 نفر کلیک کنند روزانه 50 دلار از هزینه کلیک ها به دست می آورید و اگر این سیستم به صورت ماهانه اجرا شود 1500 دلار درآمد خواهید داشت. و شما نیز مطمئن هستید که تبلیغتان دیده شد و درآمد داشته اید.
بازاریابی با موتور جستجو در عین حال میتواند یک کسب کار خانگی با سود زیاد باشد. به شرط آنکه شما تکنیک های مربوط به آن را و سایر قواعد مربوط به کسب کار را مدیریت کنید.

نظرات شما

مقالات مشابه