نشاسته مدیفاید استارچ رسیستامیل ۳۴۳

 

کاربرد نشاسته های اصلاح شده در فرآورده های لبنی و انواع سس ها چیست؟

   RESISTAMYL® 343 یک نشاسته با کیفیت و محصول کارخانه TATE&LYLE واقع در هلند است. این نشاسته بر پایه ذرت و دارای گواهی NON-GMO ( عدم اصلاح ژنتیکی) می باشد. 

نشاسته رزیستامیل بافتی غلیظ و خامه ای ایجاد می کند و بدلیل مقاومت نسبتا زیاد آن در برابر حرارت و هم زدن، در حین پخت به هیچ وجه بریده بریده نمی شود. بنابراین، برای تولید انواع ماست،کشک، بستنی و محصولات لبنی و نیز تولید سس که مستلزم تامین ماده خشک و نیزافزایش استحکام بافت و کم شدن آب اندازی و یا افزایش نقطه ذوب مورد نظر هستند بسیار مناسب است.
سایر مزایای این نشاسته عبارتند از: 
1. این فراورده به هیچ عنوان طعم نشاسته ای نداشته و محصول نهایی عاری از عطر و طعم اضافی و نامطلوب خواهد بود.
2. به هیچ عنوان حاوی مواد و ترکیبات بازدارنده رشد باکتریهای کلاسیک ماست نبوده و حالت آنتی بیوتیکی هم ندارد. 
3. به دلیل آنکه شکل گیری بافت نهایی محصول تولید شده با استفاده از این نوع نشاسته درسردخانه و یا در مرحله خنک شدن انجام می شود، بافت محصول تولید شده به هم نمی خورد. این حالت در پیک ژل تولید شده باعث میشود که استارتر کالچر یکنواخت در تمام محصول رشد نموده و از ایجاد حفره های ناهمگون اسیدی جلوگیری کند. در نتیجه، پراکندگی اسیدیته و عطر و طعم در کل محصول یکنواخت خواهد شد.

استفاده از انواع نشاسته های اصلاح شده بعلت خواص کاری متعدد، کاربرد آسان و همچنین قیمت مناسب بصورت گسترده ای در صنایع غذایی، دارویی و آرایشی بهداشتی توسعه یافته است. نشاسته های مدیفاید بر اساس نوع تغییراتی که در ساختار ملکولی آنها اعمال شده بصورت تخصصی برای شرایط و اهداف مشخصی مورد استفاده قرار می گیرند. ایجاد پیوندهای عرضی بین زنجیره های ملکول نشاسته یکی از روشهای معمول مدیفاید نمودن نشاسته است. در این روش تعداد کمی از پیوندهای هیدروژنی بین این زنجیره ها، با پیوندهای قوی کووالانسی جایگزین شده و نشاسته قابلیت تحمل در مقابل شرایط pH پایین، حرارت و تنشهای برشی را بدست می آورد. این نوع از نشاسته های اصلاح شده برای محصولاتی که در جریان فرآیند تولید شرایط مذکور را باید تحمل نمایند استفاده می شود نظیر، انواع سسهای گرم و ماستهای همزده. ضمنا در صورتیکه پروسه تولید بصورت سرد انجام پذیرد مانند انواع سسهای سالاد، مایونز، کرمهای مغزی شیرینی جات و . . . از انواع ژلاتینه شده این نشاسته های اصلاح شده می توان استفاده نمود.

 

چرا نشاسته مدیفایداستارچ رسیستامیل 343
از موارد مهم در انتخاب یک نشاسته مدیفاید شده مناسب عبارتند از : 
1- نشاسته مدیفاید استارچ رسیستامیل 343 به هبچ عنوان طعم نشاسته ای ندارد و نتیجه محصول نهایی عاری از عطر و طعم اضافی و نامطلوب میگردد.
2- نشاسته مدیفاید استارچ 343 به هیچ عنوان حاوی مواد و ترکیبات بازدارنده رشد باکتریهای کلاسیک ماست نبوده و حالت آنتی بیوتیکی هم ندارد .
3- نشاسته مدیفاید استارچ رسیستامیل 343 تاثیر بسیار اندکی در تغییر رنگ محصول دارد وعموما محصول تولیدی روشن هم رنگ شیر ورودی می باشد .
4- از همه مهمتر اینکه بافت نهایی و ساختار اصلی محصول با استفاده از نشاسته مدیفاید استارچ رسیستامیل 343 در سردخانه و یا در مرحله خنک شدن شکل میگیرد این اتفاق باعث برهم نخوردن بافت محصول شده و باعث گردیده که محصولات تولیدی با 343 بسیار مقاوم تر و مستحکم تر از سایر رقبا باشند.
5- مقاومت حرارتی و مقاومت به نیروی همزن در 343 به مراتب از سایر رقبای آن بیشتر بوده و استفاده از این محصول را در تولید انواع ماست، کشک، بستنی و هر محصول لبنی که بحث تامین ماده خشک به همراه افزایش استحکام بافت و کم شدن آب اندازی و یا افزایش نقطه ذوب مورد نظر باشد ،قابل توجیح می نماید .
6- بحث قیمتی این محصول که با توجه به دوز مصرف و کیفیت ایجاد شده نهایی قابل توجیح می باشد .
جهت سفارش نشاسته از برندهای معتبر با شماره 02142190 داخلی 160 تماس حاصل فرمایید. 

مشاهده وب سایت

Direct link
درخواست مـــــشاوره

آدرس
تهران، میدان هفت تیر، خیابان مفتح شمالی،
نبش کوچه آرام، پلاک ۳۴۹، ساختمان یثربی
کد پستی: ۱۵۷۵۷۳۳۱۱۴

تلفن تماس
خط ویژه: ۴۲۱۹۰-۰۲۱