تجارت نخبه محب

واحد صنایع غذایی شرکت تجارت نخبه محب در سال ۱۳۸۸ با احداث یک پایگاه تحقیقاتی و استفاده از دانش فنی کارشناسان مجرب و با سابقه صنایع غذایی کشور آغاز به کار کرد. محور اصلی فعالیتهای تحقیقاتی مجموعه ما بر پایه یافتن مواد اولیه استراتژیک با آنالیزهای متفاوت و کیفیت برتر در کشورهای مختلف دنیا می باشد. در راستای نیل به این هدف با تحقیقات گسترده بر روی مواد اولیه جهت تولید محصول مطابق با ذائقه مردم مناطق مختلف ایران ، اقدام به مشاوره در زمینه تولید مواد اولیه در کشور مبدا نموده ایم و نتیجه تلاشهای مستمر ما منجر به تولید و واردات مواد اولیه با کیفیت و تکنولوژی کشورهای اروپایی و آمریکایی مطابق با فرمولاسیون و خطوط ذائقه ایرانی گردید. ارائه فرمولاسیون با کیفیت بالا ، قیمت نهایی مناسب همچنین همکاری و همراهی با کارخانجات صنایع غذایی از تهیه مواد اولیه تا تولید نهایی از دیگر اهداف ماست و در راستای نیل به این مقصود کارشناسان مجرب این مجموعه آماده ارائه مشاوره تلفنی و حضوری رایگان به کارخانجات تولید کننده می باشند.فروش و پشتیبانی فروش از دانش آموختگان مهندسی صنایع ، R&D ، کلیه پرسنل بازرگانی تجارت نخبه محب در رده های شغلی بازرگانی غذایی می باشند. این امر موجب شده تا بتوانیم در امر ارائه خدمات و مشاوره به مشتریان موفق تر عمل کنیم. 
هدف گروه مواد غذایی تجارت نخبه محب: تامین مواد اولیه فرآوردهای لبنیاتی، فرآوردهای گوشتی، شیرینی، شکلات و نان می باشد.

نشاسته مودیفاید: رسیستامیل 343 (RESISTAMYL 343 TATE&LYLE)

 

نشاسته مودیفاید رسیستامیل 343

 

استفاده از نشاسته های اصلاح شده بعلت خواص کاری متعدد، کاربرد آسان و همچنین قیمت مناسب بصورت گسترده ای در صنایع غذایی، دارویی و آرایشی بهداشتی توسعه یافته است. نشاسته های مودیفاید بر اساس نوع تغییراتی که در ساختار ملکولی آنها اعمال شده بصورت تخصصی برای شرایط و اهداف مشخصی مورد استفاده قرار می گیرند. ایجاد پیوندهای عرضی بین زنجیره های ملکول نشاسته یکی از روشهای مدیفاید نمودن نشاسته است. در این روش تعداد کمی از پیوندهای هیدروژنی بین این زنجیره ها، با پیوندهای قوی کووالانسی جایگزین شده و نشاسته قابلیت تحمل در مقابل شرایط pH پایین، حرارت و تنشهای برشی را بدست می آورد. این نوع از نشاسته های اصلاح شده برای محصولاتی که در جریان فرآیند تولید شرایط مذکور را باید تحمل نمایند استفاده می شود نظیر، انواع سسهای گرم و ماستهای همزده.

 

کیت تشخیص آنتی بیوتیک

کیت آنتی بیوتیک

مبنای عملکرد این کیت بر اساس واکنش های پیچیده ای از آنتی بادی آنتی ژن و ایمونوگرافی می باشد. آنتی بادی های آنتی بیوتیک های بتالاکتام و تتراسایکلین درون نمونه جهت واکنش با پوشش انتی ژن های موجود در غشا نوار تست رقابت کرده و نتیجه طی یک واکنش رنگی قابل مشاهده می باشد. یکی از نیازهای مهم آزمایشگاه های کنترل دریافت شیر خام در کارخنجات لبنی بحث دقت و سرعت کیت های تشخیص بقایای انواع آنتی بیوتیک در شیر می باشد که این مقوله در کیت های تست ترکیبی یا COMBO این شرکت با برند SBNT و BALLYA متعلق به شرکت تجارت نخبه محب محسوس می باشد و قابل رقابت هم از لحاظ قیمت و هم کیفیت با سایر برند های بازار می باشد.

پودر وی دمینرال

این پودر حاوی %10-8 از پروتئین های محلول در شیر می باشد. جداسازی حدود 85% از عناصر و املاح معدنی و بقایای رنت موجود در اب پنیر اولیه ، موجب افزایش جذب اب و حلالیت ، همچنین کاهش عوامل موثر در ایجاد عطر و طعم نامطلوب می گردد. این پودر از فراوری اب پنیر حاصل از انعقاد انزیمی تهیه می شود ، به همین دلیل دارای PH و اسیدیته نزدیک به شیرخام می باشد و این پودر در طعم کاملا شیرین و مطلوبی دارد به هیچ عنوان باعث بالا رفتن اسیدیته محصول نهایی نمی گردد. پودر وی دمینرال بعنوان جایگزین شیر خشکدر انواع محصولات صنایع غذایی از جمله لبنیات ، بستنی ، فراورده های گوشتی ، شیرینی و شکلات و انواع پودرهای کیک یا سوپ اماده و غیره کاربرد دارد.

 

کنسانتره پروتئین شیر یا MPC

کنستانتره پروتئین شیر به نوعی محصول پودری حاصل از تغلیظ و خشکاندن (با روش اسپری یا افشان) شیر گویند که حاوی 40 تا 90 درصد پروتئین خالص و کامل شیر می باشد. البته در ایران درصدهای متعارف عموما به 70 و 85 درصد خلاصه می گردد. عمده مصرف این محصولات در تولید انواع محصولات لبنی مانند ماست و پنیر و غیره و همچنین در انواع مکمل های پروتئینی در کنار WPC میباشد. از مهم ترین مشخصه های این محصولات اصالت در نوع پروتئین، دقیق بودن درصدهای پروتئین ذکر شده محصول و خواص عمل کنندگی آن می باشد که همگی آن ها به نحو شایسته ای در محصولات ما گنجانیده شده است.

قابلیت های (MPC) در مواد غذایی

موارد مصرف ام پی سی شامل:

نوشیدنی های مغذی، محصولات مغذی و رژیمی، محصولات مراقبت از سالمندان، فرمول های مخصوص نوزادان، بسته های پروتئین، ماست، پنیرهای فرآوری شده، محصولات کشت باکتریایی، دسرهای یخ زده، موارد مصرف در تولید نانها و قنادی . ام پی سی در مقایسه با سایر محصلات شیری برای تولید پنیر از امتیازات بیشتری برخوردار میباشد. زیرا اضافه نمودن آن سطح پروتئین را در محصول بالا برده و محصول پنیر با کیفیت به مراتب بالاتری و با سرمایه گذاری کمتری به دست میدهد. ام پی سی دارای موادی به نام میسلار کازئین، پروتئین آب پنیر، و پروتئین های زیست فعال با همان نسبتی که در شیر موجود است می باشد. همانطوریکه محتویات پروتئینی ام پی سی افزایش می یابد، سطح لاکتوز در آن کاهش می یابد. این نسبت پروتئین بالا و لاکتوز کم ام پی سی را یک ماده عالی برای مواد غذایی، غذاهای با کربوهیدرات پائین و نوشیدنی های به همراه مکمل غنی شده با پروتئین می سازد.

 

پوره انبه الفونسو

پوره انبه آلفونسو تجارت نخبه محب یکی از متنوع ترین ولی در عین حال با کیفیت ترین پوره ها می باشد که توسط شرکت لیدوما هند به صورت تجاری در سراسر دنیا مورد استفاده قرار میگیرد. این پوره در موارد بسیار زیادی استفاده می شود که یکی از آنها ایجاد حس لذیذ در انواع غذاها و نوشیدنی ها مقوی، مخصوص تولید انواع آبمیوه، دسر های میوه ای و شیرهای طعم دار می باشد. در این حال انبه آلفونسو به ملک انبه ها نیز معروف است چرا که این انبه تنها در هند رشد میکند و به خوبی قابل کشت است. این انبه دارای رنگ جذاب زرد-نارنجی نیز می باشد.

پوره-انبه-آلفونسو

 

شیرخشک فرموله

1-کاهش قیمت تمام شده بدون کاهش کیفیت مورد انتظار:

در بسیاری از محصولات غذایی بحث تامین ماده خشک جهت بهبود بافت و حجم و عطر و طعم و ... انجام می گیرد . ولیکن کیفیت این نوع محصولات که خاصه ایران عزیزمان است و معمولا در بین تولیدکنندگان خارجی شیرخشک محموله فرموله دیده نمی شود ، بسیار حائز اهمیت می باشد.

 

قطعا مهمترین فرمول تولید این نوع محصولات حاصل اختلاط شیرخشک بدون چربی با درصد پروتئین استاندارد (حداقل 31%) و پودرآب پنیر می باشد و کیفیت این 2 جز تاثیر اساسی در کیفیت نهایی دارد و توجه مصرف کننده بیشتر به این مسئله است که وقتی شیرخشک فرموله را جایگزین شیرخشک استاندارد و جهت کاهش قیمت تمام شده می نماید از لحاظ کیفیت نهایی محصول دستخوش افت نگردد.

 

مثلا خیلی شور نشود یا از نظر کیفیت پروتئینی دچار مشکل نگردد . با توجه به تمام موارد مذبور شیرخشک فرموله ما بدلیل استفاده از اجزاء باکیفیت نه از لحاظ درصد پروتئین بلکه از نظر عطر و طعم و خواص عمل کنندگی بسیار شبیه شیرخشک استاندارد می باشد.

 

مواردی چون درصد اسیدلاکتیک ،ذرات سوخته ، بارمیکروبی ، عطر و طعم و رنگ در حد استاندارد بوده و مصرف کننده را دچار مشکل کیفی نمی نماید ولی از لحاظ قیمت تمام شده بسیار موثر می باشد.

2-افزایش قابلیت تغذیه ای شیرخشک با افزودن پودرآب پنیر به آن جهت تولید شیرخشک فرموله:

همانطور که میدانید جزء پودر آب پنیر افزوده شده جهت تولید شیرخشک فرموله حاوی مقدار قابل توجهی لاکتوز و درصدی پروتئین محلول شیر می باشد که هردو خواص تغذیه ای قابل توجهی دارند . البته صرف نظر از بحث حساسیت افراد مبتلا به عدم تحمل لاکتوز که قطعا می بایست طبق قوانین بین المللی روی لیبل محصولاتی که از این دست ترکیبات استفاده می نمایند، این مورد نوشته شده باشد، ولی در کل بحث خواص تغذیه ای این نوع شیرخشک بسیار بیشتر از شیرخشک استاندارد می باشد . توصیه ما این است که در محصولاتی که خیلی بحث درصد پروتئین کل وابسته به مقدار آن در شیرخشک نمی باشد، برای رسیدن به 2 مبحث کاهش قیمت تمام شده و افزایش خواص تغذیه ای آن از شیرخشک فرموله ها استفاده نمایند.

3-قابلیت تنظیم درصدهای پروتئین برای مصارف مختلف صنایع غذایی:

قطعا در بسیاری از محصولات صنایع غذایی طبق استانداردهای تعریف شده قبلی نیاز به درصدهای پروتئینی مختلف می باشد که با استفاده از شیرخشکهای فرموله با درصدهای مختلف قابل تنظیم دستیابی به تنوع محصولات راحت تر و عملیاتی تر خواهد بود.

 

 

 

لستین

لستین (بر گرفته از زبان یونانی میباشد که لکیتوس به معنی زرده تخم مرغ نامیده میشود) یک عنوان عمومی است که به هر گروهی از مواد به رنگ زرد قهوه ای ، دارای چربی که دربافت حیوانات و یا گیاهان یافت شود و به صورت آمفی فیلیک باشد اطلاق میگردد. آنها آب را جذب مینمایند پس هیدروفیلیک میباشند و مواد چرب را جذب مینمایند پس لیپو فیلیک میباشند . از آنها برای لطافت بافت مواد غذایی، ماده امولسیون کننده در حل کردن پودرها ، هموژنیزه کردن مخلوطهای مایعات و جلوگیری از چسبندگی مواد چسبناک استفاده میگردد. عدم سمی بودن لسیتین موجب استفاده از آن در صنایع غذایی به عنوان یک ماده افزودنی و یا آماده ساز مواد غذایی میگردد. به صورت تجارتی در غذاهایی استفاده میگردد که نیازمند امولسیون کننده و یا روان کننده باشند. در صنعت قنادی ، غلظت را کاهش میدهد ، جایگزین خوبی برای مواد گرانقیمت میباشد ، کریستال شدن قند موجود در مواد را کنترل نموده و موجب روان شدن محتویات تشکیل دهنده شکلات میباشد ، کمک به همگان سازی مواد موجود در مخلوطها مینماید، عمر مفید برخی از محصولات را افزایش میدهد، و میتواند به عنوان یک روکش استفاده گردد. در امولسیونها و مخلوطهای چرب ، امولسیونها را با ثبات مینماید، از پاشیدن به اطراف در حین عمل سرخ کردن جلوگیری مینماید ، بافت و رایحه مواد خمیری شکل را بهبود میبخشد . در خمیرهای قنادی و خمیرهای نانوایی نیاز به چربی و تخم مرغ را کاهش میدهد ، کمک به پخش شدن مواد در خمیرها مینماید ، عمل تخمیر را ثبات بیشتری میدهد ، حجم دهنده میباشد ، از سلولهای مخمر موجود در خمیر در زمان یخ زدن حفاظت مینماید، و به عنوان یک عامل از چسبندگی مواد جلوگیری نموده باعث سادگی در تمیز کردن ظروف میگردد . کمک به عوامل مرطوب کننده پودرهای هیدرو فیلیک (پروتئینها با چربی پائین) و پودرهای لیپوفیلیک و پدرهای کاکائو مینماید ، غبار را کنترل مینماید ، و کمک به پاکندگی کامل در آب مینماید. لستین باعث جلوگیری از جداشدگی کاکائو و کره کاکائو درشکلاتها میگردد. میتواند به عنوان جزئی از اسپریهای آشپزی برای جلوگیری از چسبندگی و عامل آزادسازی استفاده گردد. در مارگارینها ، خصوصا آنهایی که دارای سطح بالایی از چربی میباشند (بیش از 75%) لسیتین به عنوان عامل جلوگیری کننده از پاشیدن روغن در مراحل سرخ کردن به آن اضافه میگردد. لسیتین به وسیله سازمان غذا و داروی آمریکا برای مصارف انسانی به عنوان "به صورت کلی امن تشخیص داده شده". لسیتین در اروپا به عنوان یک افزودنی غذایی با کد ای 322 پذیرفته شده است.

 

 مشاهده وب سایت

Direct link
درخواست مـــــشاوره

آدرس
تهران، میدان هفت تیر، خیابان مفتح شمالی،
نبش کوچه آرام، پلاک ۳۴۹، ساختمان یثربی
کد پستی: ۱۵۷۵۷۳۳۱۱۴

تلفن تماس
خط ویژه: ۴۲۱۹۰-۰۲۱